New Orleans Saints training camp program er offentliggjort. Saints rapportere til training camp onsdag den 29. july, og afholder den første træning torsdag den 30. juli.

Hvis man er på de kanter er det helt sikkert et besøg værd – hvis træning vel og mærke er åben. Hvad man bla. kan opleve, har Allan fantastisk beskrevet i dette indlæg fra 2011 – visit at the saints training camp 2011.

Training camp program fra NewOrleansSaints.com.

DATE PRACTICE TIMES LOCATION STATUS FOR FANS
Wed., July 29 Reporting Day The Greenbrier (WV) Closed to Public/Media
Thur., July 30 Practice (Jerseys)
Walk Thru (Jerseys)
8:50-11:40 a.m.
4:30- 5:30 p.m
The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Fri., July 31 Practice (Jerseys)
Walk Thru (Jerseys)
8:50-11:40 a.m.
4:30- 5:30 p.m
The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Sat., Aug. 1 Practice (Pads)
Walk Thru (Jerseys)
8:50-11:40 a.m.
4:30- 5:30 p.m
The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Sun., Aug. 2 Practice (Pads)
Walk Thru (Jerseys)
8:50-11:40 a.m.
4:30- 5:30 p.m
The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Mon., Aug. 3 Practice (Pads)
Walk Thru (Jerseys)
8:50-11:40 a.m.
4:30- 5:30 p.m
The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Tues., Aug. 4 OFF Closed to Public/Media
Wed., Aug. 5 Practice (Pads)
Walk Thru (Jerseys)
8:50-11:40 a.m.
4:30- 5:30 p.m
The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Thur. Aug. 6 Practice (Pads)
Walk Thru (Jerseys)
8:50-11:40 a.m.
4:30- 5:30 p.m
The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Fri., Aug. 7 Scrimmage 8:50-11:40 a.m. The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Sat., Aug. 8 OFF Closed to Public/Media
Sun., Aug. 9 Practice (Pads) 4:00-5:50 p.m. The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Mon., Aug. 10 Practice (Pads)
Walk Thru (Jerseys)
8:50-11:40 a.m.
4:30- 5:30 p.m.
The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Tues., Aug. 11 Practice (Pads)
Walk Thru (Jerseys)
8:50-11:40 a.m.
4:30- 5:30 p.m.
The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Wed., Aug. 12 TRAVEL TO BALTIMORE
Thur., Aug. 13 Saints at Ravens 6:30 p.m. CT M&T Bank Stadium Preseason Game #1
Fri., Aug. 14 OFF Closed to Public/Media
Sat., Aug. 15 Practice (Pads) 4:00-5:50 p.m The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Sun., Aug. 16 Practice (Pads)
Walk Thru (Jerseys)
8:50-11:40 a.m.
4:30- 5:30 p.m.
The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Mon., Aug. 17 Practice (Pads)
Walk Thru (Jerseys)
8:50-11:40 a.m.
4:30- 5:30 p.m.
The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Tues., Aug. 18 OFF Closed to Public/Media
Wed., Aug. 19 Practice with Patriots
Walk Thru (Jerseys)
Practice (Pads)
TBD The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Thurs., Aug. 20 Practice with Patriots
Walk Thru (Jerseys)
Practice (Pads)
TBD The Greenbrier (WV) Open to Public/Media
Fri., Aug. 21 Return to New Orleans
Sat., Aug. 22 Saints vs Patriots 6:30 pm CT Mercedes-Benz Superdome Preseason Game #2
Sun., Aug. 23 Practice (Pads) 4:00-5:50 p.m Saints Facility (Metairie) Open to Public/Media
Mon., Aug. 24 OFF Closed to Public/Media
Tues., Aug. 25 Practice (Pads) 8:50-11:40 a.m Saints Facility (Metairie) Open to Public/Media
Wed., Aug. 26 Practice (Pads) 8:50-11:40 a.m Saints Facility (Metairie) Open to Public/Media
Thurs., Aug. 27 Practice (Pads) 8:50-11:40 a.m Saints Facility (Metairie) Open to Public/Media
Fri., Aug. 28 Practice (Pads) 8:50-11:40 a.m Saints Facility (Metairie) Open to Public/Media

NYHEDSBREV FRA NEWORLEANSSAINTS.DK

Gør som mange andre danske New Orleans Saints fans. Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de vigtigeste nyheder leveret direkte i din mailbox.

WHODAT - Du er nu tilmeldt vores mailliste.

Pin It on Pinterest