07. September 2010
Vigtig sejr til Saints mod 49ers
NyhederSaints vandt igår en vigtig sejr mod 49ers med 31-17 som kan give dem et moralsk rygstød trods den modgang de har oplevet fornylig.

Sean Payton var meget tilfreds efter kampen" Vi spillede inspirerende som hold og vi spillede hårdt, Drew Brees var god og godt at se Deuce tilbage igen".

Lance Moore leverede en god kamp og havde 2 touchdowns og løb for over 100 yards.". Moore leverede varen, måske konsekvensen af at Colston og Shockey var ude med skader.
Brees sluttede kampen med 23-for 35 og 363 yards og en passer rating på 116,7. Han blev ikke sacket en eneste gang og det var en klar indikation af at angrebet stod godt.

Payton var meget tilfreds med holdet og tilskuerne bakkede fænomenalt op om holdet i går. "Vi viste viljen til at sejre trods de mange skader og Robert Meachem, Lance Moore, Deuce McAllister, Tracy Porter, Charles Grant, Jonathan Vilma, Billy Miller, Roman Harper gjorde det fremragende". Sagde Payton og sluttede af med at fremhæve publikum nok engang "Publikum var meget energiske og larmede meget for at frustrere 49ers når de havde bolden".
Kommentarer
#1 | Helgene d. 30.09.2008
Godt gået Brees.

Moore på offence og Charles Grant på defence overraskede mig positivt! De spillede en fremragende kamp!
Kommentér
Du skal logge ind for at kommentere.
Vurderinger
Du skal være registreret bruger for at kunne vurdere en tekst.

Log ind eller meld dig til.

Teksten er ikke vurderet.

Brugerafstemning
Hvordan ender kampen mod Vikings?

Saints vinder stort
Saints vinder stort
60% [3 Stemmer]

Saints vinder en tæt kamp
Saints vinder en tæt kamp
40% [2 Stemmer]

Vikings vinder en tæt kamp
Vikings vinder en tæt kamp
0% [0 Stemmer]

Vinkings vinder stort
Vinkings vinder stort
0% [0 Stemmer]

Stemmer: 5
Du er nødt til at logge på for at stemme.
Påbegyndt: 04.09.2010

Afstemningsarkiv
NFC South 2010
South Win Loss Div
New Orleans 0 0 0-0
Atlanta 0 0 0-0
Carolina 0 0 0-0
Tampa Bay 0 0 0-0
Siden dannet på: 0.07 sekunder 967,843 Unikke besøg