Saints har annonceret deres trænings program for preseason. Saints vil deriblandt have flere træninger sammen med New England Patriots.

Den 24. juli vil Saints gennemgå fysiske test, mens der den 26. juli er en træning som er åben for fans.

Efter Hall of fame kampen mod Arizona Cardinals vil Saints rejse til New England. Her træner Saints og Patriots sammen den 7. og 8. august før holdene mødes den 9. august.

Herunder kan ses det fulde program for Saints training camp 2012 fra neworleanssaints.com.

2012 New Orleans Saints Training Camp Schedule

Date Practice Times (CT)
Location
Tues., July 24 Reporting Day Metairie, La.
Wed., July 25 Conditioning Test Metairie, La.
Thur., July 26 Practice 4:00-6:45 p.m. Metairie, La.
Fri., July 27 Practice 4:00-6:45 p.m. Metairie, La.
Sat., July 28 Practice 4:00-6:45 p.m. Metairie, La.
Sun., July 29 Practice 4:00-6:45 p.m. Metairie, La.
Mon., July 30 No Practice
Tues., July 31 Practice 4:00-6:45 p.m. Metairie, La.
Wed., Aug. 1 Practice 4:00-6:45 p.m. Metairie, La.
Thur., Aug. 2 Practice 4:00-6:45 p.m. Metairie, La.
Fri., Aug. 3 Practice 4:00-6:45 p.m. Metairie, La.
Sat., Aug. 4 Travel Day to Canton, Ohio
Sun., Aug. 5 Saints vs. Cardinals 7:00 pm Fawcett Stadium
Mon., Aug. 6 Walk-Through TBD Gillette Stadium
Tues., Aug. 7 Practice TBD Gillette Stadium
Wed., Aug. 8 Walk-Through TBD Gillette Stadium
Thur., Aug. 9 Saints at Patriots 6:30 pm Gillette Stadium
Fri., Aug. 10 No Practice
Sat., Aug. 11 No Practice
Sun., Aug.12 No Practice
Mon., Aug. 13 Practice 4:00-6:45 p.m Metairie, La.
Tues., Aug. 14 Practice 4:00-6:45 p.m Metairie, La.
Wed., Aug. 15 Practice 4:00-6:45 p.m Metairie, La.
Thur., Aug. 16 Practice 4:00-6:45 p.m Metairie, La.
Fri., Aug. 17 Jaguars at Saints 7:00 pm Mercedes-Benz Superdome

NYHEDSBREV FRA NEWORLEANSSAINTS.DK

Gør som mange andre danske New Orleans Saints fans. Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de vigtigeste nyheder leveret direkte i din mailbox.

WHODAT - Du er nu tilmeldt vores mailliste.

Pin It on Pinterest