Faldt lige over disse to indlæg via min bekendt i NOLA – enjoy…
Geaux Saints – GEAUX!!!
den 16. oktober 2014
Faldt lige over disse to indlæg via min bekendt i NOLA – enjoy…
Gør som andre danske New Orleans Saints fans. Kom med på vores mailliste, og få nyheder samt updates fra det danske Saints community sendt til din mailbox.
Who Dat og Geaux Saints!
Den 34-årige quarterback har valgt at stoppe karrieren på grund af en skulderskade, der kræver operation og ville sætte næste sæson i fare. Carr spillede ni år hos Raiders og de sidste to hos Saints. Han afslutter sin karriere med over 41.000 passing yards og 257 touchdowns.
New Orleans Saints rookie class anno 2025 har fået deres numre. Og de skal iføres for første gang, når Saints afholder deres rookie minicamp fredag den 9. maj.
Vi får første gang for alvor, at se når Saints afholder deres rookie minicamp. Saints offseason workout dato er nu offentliggjort.
Gør som mange andre danske New Orleans Saints fans. Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de vigtigeste nyheder leveret direkte i din mailbox.
Så mener jeg i øvrigt CAR bliver vores nærmeste modstander i kampen om førstepladsen i NFC South i stedet for ATL! Hvad tænker i andre om det?
Jeg tænkerogså umiddelbart at Panthers ser sundere ud end Falcons. Falcons angreb kan stadig være eksplosivt, men hvis de ikke har et forsvar til at bakke dem op, vinder de ikke mange kampe (lidt ala hvad vi Saints fans også ser hos New Orleans).
Brees skal nok få endnu en 5K+ yards sæson!
Enig Ulrik – jeg tror også at Panthers bliver den største modstander. En ting er sikker – Brees er en af de bedste til at komme igen efter en nedtur – WHO DAT !
Godt at se dig tilbage på sitet 🙂
Ja, nu har vi da alle kortene på hånden til at tage NFC South. Både Falcons og Panthers på hjemmebane. Det må ikke gå galt, og hvis man ser med de mest neutrale briller på, så er Saints vist det bedste hold i NFC South.