New Orleans Saints får endnu en spiller i Pro Bowl

Skrevet af Ulrik Gorm Jensen

Skrevet af Ulrik Gorm Jensen

den 16. januar 2020

New Orleans Saints har netop fået tilføjet endnu en spiller til Pro Bowlen. Det er guard Larry Warford som skal spille for NFC.

Det er Warfords tredje Pro Bowl. Alle tre Pro Bowls er I hans tid med Saints.

Warford spillede alle på nær én kamp for Saints i år. Warford spillede i med mod Tennessee Titans pga. en knæs skade.

Saints er nu oppe på ti spillere til årets Pro Bowl, som spilles søndag 26. januar.

0 Kommentarer

Indsend en Kommentar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Tyler Shough kan avancere markant på Saints’ passing-liste

Tyler Shough kan avancere markant på Saints’ passing-liste

Efter sin lovende debutsæson har Tyler Shough allerede skrevet sig ind i historiebøgerne hos New Orleans Saints. Med 2.384 kastede yards er quarterbacken i øjeblikket nummer 18 på klubbens all-time passing-liste, men han har gode muligheder for at avancere markant i løbet af de kommende sæsoner.

Cameron Jordan er tilbage hos Saints

Cameron Jordan er tilbage hos Saints

New Orleans Saints sikrede tirsdag endnu en sæson med en af de største profiler i klubbens historie, da holdet annoncerede, at defensive end Cameron Jordan har underskrevet en ny etårig kontrakt.

NYHEDSBREV

Gør som mange andre danske New Orleans Saints fans. Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de vigtigeste nyheder leveret direkte i din mailbox.

WHODAT - Du er nu tilmeldt vores mailliste.