Tilbageblik: Week 13 @ Cincinnati Bengals

Skrevet af Ulrik Gorm Jensen

Skrevet af Ulrik Gorm Jensen

den 11. juli 2011

Drew Brees afgjorde kampen med et 3 yard kast til WR Marques Colston med kun 3 sekunder tilbage af kampen.

Sejren var den femte i træk for New Orleans Saints.

New Orleans var ellers bagud med kun 4:25 tilbage i kampen efter et Bengals fieldgoal. Men dette var rigeligt tid for Brees og Co. til at vinde kampen.

Kampen endte 34-30 til Saints.

Brees slog Archie Mannings rekord for flest kastede yards.

Highlights (ikke den bedste kvalitet)

http://www.youtube.com/watch?v=6K9kNsELtv4&feature=player_embedded

Emner: Saints

0 kommentarer

Skriv en kommentar

Saints laver rokader på den offensive linje

Saints laver rokader på den offensive linje

New Orleans Saints draftede offensiv tackle Kelvin Banks Jr. i første runde af dette års draft. Og efter den første omgang organized team activities, har Saints lavet rokader på den offensive linje.

Derek Carr stopper karrieren

Derek Carr stopper karrieren

Den 34-årige quarterback har valgt at stoppe karrieren på grund af en skulderskade, der kræver operation og ville sætte næste sæson i fare. Carr spillede ni år hos Raiders og de sidste to hos Saints. Han afslutter sin karriere med over 41.000 passing yards og 257 touchdowns.

Saints rookies har fået deres nummer

Saints rookies har fået deres nummer

New Orleans Saints rookie class anno 2025 har fået deres numre. Og de skal iføres for første gang, når Saints afholder deres rookie minicamp fredag den 9. maj.

NYHEDSBREV

Gør som mange andre danske New Orleans Saints fans. Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de vigtigeste nyheder leveret direkte i din mailbox.

WHODAT - Du er nu tilmeldt vores mailliste.

Pin It on Pinterest