Det ser ikke godt ud for Morten Andersen

Skrevet af Ulrik Gorm Jensen

Skrevet af Ulrik Gorm Jensen

den 25. januar 2015

morten-andersen

Det ser ikke for godt ud for danskeren i dette års Hall Of Fame afstemning. Det kan man konkludere ved at begive sig ind på Hall Of Fame afstemningen på NFL.com.

Morten Andersen har fået 3% i afstemningen og der skal dermed et stor antal stemmer til for hjælpe danskeren i Hall Of Fame i denne omgang.

Afstemningen på nuværede tidspunkt ser således ud:

  1. Kurt Warner 12%
  2. Junior Seau 10%
  3. Mick Tingelhoff 8%
  4. Bill Polian 7%
  5. Jerome Bettis, Tim Brown, Terrell Davis, Charles Haley 6%
  6. Ron Wolf, Tony Dungy, Marvin Harrison, Jimmy Johnson 5%
  7. Kevin Greene, John Lynch, Olando Pace 4%
  8. Morten Andersen, Will Shields 3%
  9. Don Coryell 2%

Stem på Morten Andersen her.

0 kommentarer

Skriv en kommentar

Saints laver rokader på den offensive linje

Saints laver rokader på den offensive linje

New Orleans Saints draftede offensiv tackle Kelvin Banks Jr. i første runde af dette års draft. Og efter den første omgang organized team activities, har Saints lavet rokader på den offensive linje.

Derek Carr stopper karrieren

Derek Carr stopper karrieren

Den 34-årige quarterback har valgt at stoppe karrieren på grund af en skulderskade, der kræver operation og ville sætte næste sæson i fare. Carr spillede ni år hos Raiders og de sidste to hos Saints. Han afslutter sin karriere med over 41.000 passing yards og 257 touchdowns.

Saints rookies har fået deres nummer

Saints rookies har fået deres nummer

New Orleans Saints rookie class anno 2025 har fået deres numre. Og de skal iføres for første gang, når Saints afholder deres rookie minicamp fredag den 9. maj.

NYHEDSBREV

Gør som mange andre danske New Orleans Saints fans. Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de vigtigeste nyheder leveret direkte i din mailbox.

WHODAT - Du er nu tilmeldt vores mailliste.

Pin It on Pinterest