Saints mister Ryan Pace

Skrevet af Ulrik Gorm Jensen

Skrevet af Ulrik Gorm Jensen

den 9. januar 2015

Ryan Pace

Chicago Bears har ansat New Orleans Saints Ryan Pace. Pace har været en del af New Orleans Saints i 15 år.

Pace startede i New Orleans som scouting assistant, blev derefter Pro Scout og Director of pro scouting. Til sidst sad Pace som Director of Player personnel. Pace har arbejdet sig op gennem Saints organisation og været en stor del af hvordan Saints roster er blevet bygget op de sidste mange sæsoner.

Pace første opgave som General Maneger for Chicago Bears, bliver at finde en ny head coach.

0 Kommentarer

Indsend en Kommentar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Tyler Shough kan avancere markant på Saints’ passing-liste

Tyler Shough kan avancere markant på Saints’ passing-liste

Efter sin lovende debutsæson har Tyler Shough allerede skrevet sig ind i historiebøgerne hos New Orleans Saints. Med 2.384 kastede yards er quarterbacken i øjeblikket nummer 18 på klubbens all-time passing-liste, men han har gode muligheder for at avancere markant i løbet af de kommende sæsoner.

Cameron Jordan er tilbage hos Saints

Cameron Jordan er tilbage hos Saints

New Orleans Saints sikrede tirsdag endnu en sæson med en af de største profiler i klubbens historie, da holdet annoncerede, at defensive end Cameron Jordan har underskrevet en ny etårig kontrakt.

NYHEDSBREV

Gør som mange andre danske New Orleans Saints fans. Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de vigtigeste nyheder leveret direkte i din mailbox.

WHODAT - Du er nu tilmeldt vores mailliste.